Ogrzewanie domu gazem płynnym – o czym pamiętać?

thermostat-250556_1280

Ogrzewanie gospodarstw domowych gazem płynnym ma wśród Polaków coraz więcej zwolenników. Jest to proekologiczne rozwiązanie mające sporo zalet. Wygoda, prostota obsługi, oszczędność oraz wydajność to kluczowe przesłanki przemawiające za wyborem tej właśnie metody ogrzewania domu.

Ogrzewanie domu gazem płynnym – kiedy i dlaczego warto?

Gaz płynny traktowany jest przede wszystkim jako znakomita alternatywa dla gazu ziemnego. Aby ogrzewać dom gazem ziemnym, trzeba mieć dostęp do odpowiedniej infrastruktury. Nie zawsze wchodzi to jednak w rachubę – albo ze względów technicznych, albo finansowych. niemniej brak możliwości podłączenia domu do wspomnianej infrastruktury to nie jedyny powód, dla którego opłaca się rozważyć montaż instalacji na gaz płynny. Jest to bardzo wygodna metoda ogrzewania domu i praktycznie bezobsługowa – użytkownik musi jedynie ustawić odpowiednie parametry kotła grzewczego. Zawartość jednego zbiornika starcza do ogrzania budynku mieszkalnego, a także do podgrzania wody oraz zasilania urządzeń gazowych. Na potrzeby prywatne zbiornik wystarczy napełnić dwa razy w roku. Warto też wspomnieć o tym, że w przeciwieństwie do cen gazu ziemnego ceny gazu płynnego nie są odgórnie regulowane. Dla dostawców firm takich jak Amerigas oznacza to brak nieprzewidzianych podwyżek przez okres obowiązywania umowy.

Ogrzewanie domu gazem płynnym – to trzeba wiedzieć!

Jest kilka istotnych spraw, o których muszą pamiętać decydujące się na ogrzewanie gazowe. Cena instalacji zbiornikowej to wypadkowa paru istotnych czynników. Wszystko tym momencie zależy od umowy zawartej z dostawcą. Ważną rolę odgrywają tu rodzaj i pojemność zbiornika. Na potrzeby gospodarstw domowych stosuje się zwykle najmniejsze zbiorniki, w związku z czym montaż instalacji nie wymaga ubiegania się o pozwolenie na budowę. Do wyboru są zbiorniki naziemne i podziemne – w zależności od uwarunkowań geologicznych panujących na danej posesji. Zbiornik można kupić lub wydzierżawić od dostawcy, przy czym opcja dzierżawy jest dla prywatnych użytkowników wygodniejsza.